Nilfisk Extreme ve Power modellerine Avrupa Alerji Araştırmaları merkezinden kalite onayı


2.12.2011 00:00

/upload/consumer/extreme_all_colours-print (2).jpgAvrupa Alerji Araştırmaları Merkezi (ECARF), HEPA (H13 ve H14) filtreleri kullanan Nilfisk Extreme ve Power serilerinin alerjiye karşı etkili olduğunu onayladı.

Avrupa’da filtreler, filtre verimliliğine göre 1 ile 17 arasında derecelendirilirler. Sayı büyüdükçe, filtrenin havada görülemeyen ve alerjik reaksiyonlara neden olan toz, toz maytı, polen ve dumanı filtre edebilme kabiliyeti artar. Sadece ECARF tarafından onaylanan elektrikli süpürgeler, havadaki alerjen maddelerin 99.95%’ini filtre edebilme özelliğine sahiptir. HEPA filtreleri ile daha fazla bilgi için Filtreleme ve Alerji sayfasını inceleyebilirsiniz.

ECARF’ın başkanı olan Prof.Dr. Torsten Zuberbier, ‘Her evde alerjik reaksiyonları tetikleyen eşyalar bulunur. ECARF sertifikalı Nilfisk elektrikli süpürgeler ile alerjen maddeler filtre edilebilir ve yaşam kalitesi önemli bir şekilde arttırılabilir.’

 1906 yılında Danimarka’da kurulmuş olan Nilfisk ev tipi ve profesyonel temizlik aletlerinin dünyadaki lider üreticilerindendir. 

ECARF Hakkında
Avrupa Alerji Araştırmaları Merkezi (ECARF), 2006 yılından beri bilimsel olarak belirlenmiş kriterlere göre başarılı olan firmaları ECARF Kalite Sertifikası ile ödüllendirmektedir. Bu sertifika, ödüllendirilen ürünün, alerjik rahatsızlıkları olan kişilerin hayat kalitesini arttıracağını gösterir. ECARF aynı zamanda Avrupa düzeyinde alerjik hastalıkların tedavileri ile ilgili yapılan bilimsel çalışmaları destekler.