Nilfisk Ultra+ Filtreleme


Kaliteli, temiz ve alerjenlerden uzak iç mekan havası içinBir süpürgenin etkili olabilmesi, kiri ve tozu çekebilecek yeterli emiş gücüne sahip olmasına ve onları filtreleyerek hapsedebilmesine bağlıdır. Elektrikli süpürge, kiri ve tozu iyi filtreleyemese, mikroskobik büyüklükteki partiküller havada asılı kalır ve eşyaların üzerine yağar. Alerjik hastalıkları veya astımı olan kişilerin havada asılı kalan tozları soluması, bu kişileri olumsuz etkiler.

Filtreleme neden çok önemlidir?

Toz partikülleri mikron değeri ile ölçülür. 1 mikron, 1 milimetrenin 1000'de 1'idir.
  • İnsan saçı yaklaşık 65 mikron
  • Polenler yaklaşık 15 mikron
  • Duman kalıntısı 0,06-1 mikron büyüklüğündedir.
Doğal bir savunma sistemi olan burnumuz, 10 mikron'dan büyük partikülleri rahatlıkla filtreleyebilir. Akciğerlerimiz ise 0,01 mikron büyüklüğündeki partikülleri filtrelemede başarılıdır ancak 0,3 mikrondan küçük partiküller vücutta birikmeye başlar. Bu parçacıklar o kadar hafiftirler ki günlerce havada asılı kalabilirler. Havadaki bu partikülleri solumak, astım hastaları veya alerjik kişileri olumsuz etkileyen en büyük sebeplerdendir. İyi bir elektrikli süpürge, bu partikülleri filtreleyerek ortamdan uzaklaştıran elektrikli süpürgedir.

Bu nedenle, bir elektrikli süpürgede bulunan en iyi filtreleme sistemini yeni Nilfisk Elite modeli için geliştirdik. HEPA 14 filtresi, HEPA Tight - Hava sızdırmayan filtre yapısı ve çok yüksek emiş gücü ile Nilfisk Elite, en ince partikülleri bile filtreler ve havanızın %99,995'ini temizler.