Elektrikli Süpürgelerde Enerji Verimliliği

Nilfisk ve enerji verimliliği
Nilfisk, yıllardan beri emiş gücü ve filtrelemenin önemine dikkat çekmiştir. Geçmişte piyasaya sunduğumu Power Eco, Extreme Eco ve Elite Eco modelleri, düşük enerji tüketimi ile yüksek performansın nasıl bir araya gelebileceğini kanıtlamışlardır. Nilfisk'in savunduğu tüm bu değerler, artık yönetmeliklerin gerektirdiği enerji etiketleri ile de zorunlu hale gelmiştir.

Elektrikli süpürgelerdeki yeni enerji etiketi ne işe yarar?

Avrupa Birliği, elektrikli süpürgelerin enerji sarfiyatlarını azaltmak için Enerji Etiketi ve Eco Tasarım gerekliliklerinin belirlendiği düzenlemeyi 1 Eylül 2014 tarihi itibari ile yürürlüğe koydu.

Bu yönetmeliklere göre artık toz toplama kabiliyeti düşük olan ve yüksek enerji tüketimine sahip olan elektrikli süpürgelerin satışı engellenecek. Yönetmeliğe göre bir elektrikli süpürgenin motor gücünün en fazla 1600Watt olması gerekiyor. 1 Eylül 2017 tarihinden itibaren ise izin verilen en yüksek motor gücü 900 Watt’a çekilecek.

Dahası, satın almış olduğunuz elektrikli süpürgenin enerji etiketi ile, süpürgenizin enerji sarfiyatını görebilecek ve farklı modeller arasında karşılaştırma yapabileceksiniz.

Yeni enerji etiketlerinin müşterilere faydası nedir?

Yeni enerji etiketleri, süpürgelerin yalnızca enerji tüketimlerini göstermemektedir. Enerji tüketiminin yanı sıra sert zemin ve halılardaki toz toplama kabiliyetlerini, ses seviyelerini ve filtreleme emisyon değerleini göstermektedir. Bu sayede müşteriler, farklı makineler arasında çok daha iyi bir karşılaştırma yapabileceklerdir.

Nilfisk olarak bundan sonra ürettiğimiz tüm elektrikli süpürgeler ile çok daha az enerji tüketerek ve temizlik gücünden taviz vermeden size evlerinizde çok daha kaliteli ve rahat bir yaşam ortamı sunmayı hedefliyoruz.

Eylül 2017’ de yeni enerji düzenlemesi yapılmıştır​.

Yönetmelik ile ilgili daha detaylı bilgiler için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz:
 
 
 

​ ​​​